Webinar z prof. Thomasem Klueter

Data wydarzenia
28.4.2022
-

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej w ramach projektu SORTECH, która odbędzie się  28 kwietnia o godzinie 17:00. Prelegentem webinaru będzie prof. Thomas Klueter. Tematem przewodnim prezentacji będzie: „Venturing through Innovating the Business Model“.

Prof. Thomas Klueter jest profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie przedsiębiorczości i analizy problemów biznesowych. Jest wieloletnim wykładowcą w IESE Business School. Przed rozpoczęciem kariery akademickiej był analitykiem finansowym i kierownikiem projektów w firmach IBM i JP Morgan. W ramach tych funkcji brał udział w wielu światowych projektach z zakresu finansów korporacyjnych i rozwoju biznesu. Zainteresowania badawcze Thomasa leżą na styku przedsiębiorczości strategicznej i innowacji. Skupia się na tym, w jaki sposób firmy o ugruntowanej pozycji na rynku i firmy wschodzące zarządzają zmianami technologicznymi oraz jakie strategie stosują firmy, aby rozwijać i komercjalizować nowe technologie. Jego prace zostały opublikowane w Academy of Management Journal, Organization Science, Journal of Management Studies, Research Policy, Nature Biotechnology, Sloan Management Review, European Management Review oraz Academy of Management Best Paper Proceedings (2013, 2014, 2020,2022), a także były prezentowane na wielu międzynarodowych konferencjach.

Program konferencji:

17:00-17:05 Rozpoczęcie konferencji

17:05-17:50 „Venturing through Innovating the Business Model” prof. Thomas Klueter

17:50- 18:35 Dyskusja prelegenta z ekspertami z Polski

18:35-19:05 Q&A

19:05- Zakończenie

Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Będzie prowadzony w języku angielskim. Dla uczestników spotkania możliwe będzie skorzystanie z tłumaczenia symultanicznego.

W webinarze omówimy niektóre z szerokich wyzwań stojących przed organizacjami o ugruntowanej pozycji, które próbują wprowadzać zmiany lub dostosowywać się do zmieniającego się krajobrazu technologicznego. Określimy dominujący model biznesowy organizacji, tj. sposób generowania przychodów i zysków, jako "możliwą" przeszkodę w adaptacji. Przeanalizujemy koncepcje modeli biznesowych i projektowania modeli biznesowych oraz omówimy możliwe narzędzia, które każda organizacja może wykorzystać, aby pomóc w konceptualizacji modelu swojej organizacji. Następnie omówimy, w jaki sposób innowacja modelu biznesowego może stworzyć wiele możliwości dla nowych firm, nawet jeśli nie tworzą one nowych produktów. Przykłady z branży informatycznej, bankowej i farmaceutycznej pokażą to zjawisko. Na koniec wspólnie omówimy, jak innowacje w modelu biznesowym odgrywają ważną rolę w sektorze opieki zdrowotnej.

Lektura zalecana dla wszystkich, którzy interesują się komercjalizacją technologii i rolą modeli biznesowych:

https://sloanreview.mit.edu/article/organizing-for-new-technologies/

https://sloanreview.mit.edu/article/innovations-uncertainty-factor.

Webinar odbywa się w ramach projektu "Opracowanie nowoczesnego modelu zarządzania pacjentem w stanie zagrożenia życia w oparciu o samouczącą się algorytmizację procesów decyzyjnych i analizę danych z procesów terapeutycznych", współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu realizowanego na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa w ramach konkursu nr 10/2019. Jego efektem będzie najnowocześniejszy w Polsce Szpitalny Oddział Ratunkowy, który będzie się mieścić w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

World-Class Universities Alumni Event 2024

Mamy przyjemność ogłosić datę kolejnego spotkania Absolwentów, które odbędzie się, tak jak w ubiegłym roku, również w październiku.

Europejski Kongres Gospodarczy

Queen Hedvig Academy ponownie została Partnerem Instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Kompetencje przyszłości

Jak zdefiniować kompetencje przyszłości? Czy AI jest zagrożeniem czy szansą dla rynku pracy?

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych programach i wydarzeniach