Webinar z prof. Pedro Oliveira

Data wydarzenia
15.12.2021
-

Webinar z prof. Pedro Oliveira

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej w ramach projektu SORTECH, która odbędzie się 15 grudnia 2021 o godzinie 17:00. Prelegentem webinaru będzie prof. Pedro Oliveira. Tematem przewodnim prezentacji będzie: “Patients as Innovators". Pedro Oliveira jest profesorem o specjalnym zakresie obowiązków w Copenhagen Business School, gdzie jest dyrektorem programowym Master of Science in Business Administration and Innovation in Health Care. Jest również profesorem Katedry Gulbenkian w zakresie gospodarki wpływu w Nova School of Business and Economics, gdzie jest dyrektorem programowym Master of Science w Impact Entrepreneurship and Innovation. Jest również założycielem i prezesem Patient Innovation. Pedro jest pracownikiem naukowym w Cornell Institute for Healthy Futures na Uniwersytecie Cornella; współzałożycielem PPL Crowdfunding; członkiem Rady ds. Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju (CAS) Energias de Portugal - EDP oraz głównym badaczem kilku grantów badawczych. Wcześniej był profesorem w Católica-Lisbon School of Business and Economics, gdzie pełnił funkcję Senior Associate Dean for Faculty and Research, Academic Director of the Lisbon MBA oraz Director of the doctoral programme in Technology Change and Entrepreneurship. Był również międzynarodowym stypendystą MIT Sloan School of Management oraz doradcą portugalskiego Ministerstwa Nauki, Technologii i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymał tytuł doktora w dziedzinie zarządzania operacjami, technologią i innowacjami na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill; tytuł magistra w dziedzinie badań operacyjnych i inżynierii systemów oraz licencjat w dziedzinie inżynierii morskiej w Instituto Superior Técnico. Odbył również zaawansowane szkolenia w Harvard Business School i Northwestern University's Kellogg School of Management.  

Program konferencji:

17:00-17:05 Rozpoczęcie konferencji

17:05-17:50 “Patients as Innovators” prof. Pedro Oliveira

17:50- 18:35 Dyskusja prelegenta z ekspertami z Polski

18:35-19:05 Q&A

19:05- Zakończenie

Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Będzie prowadzony w języku angielskim. Dla uczestników spotkania możliwe będzie skorzystanie z tłumaczenia symultanicznego.

Opis webinaru: Sektor opieki zdrowotnej pilnie potrzebuje zwiększenia swojego potencjału innowacyjnego i rozszerzenia możliwości reagowania na bieżące i nowe wyzwania. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest zaangażowanie w proces innowacji największego interesariusza sieci wartości w opiece zdrowotnej - pacjentów. Wielostronne platformowe modele biznesowe wzmacniają pozycję pacjentów jako innowatorów i ułatwiają wprowadzanie innowacji na rynek przez pacjentów i dla pacjentów. W tej sesji przedstawimy Patient Innovation (platformę internetową poświęconą ułatwianiu dzielenia się innowacyjnymi rozwiązaniami opracowanymi przez pacjentów, aby pomóc im w radzeniu sobie z chorobami), demonstrując rolę platform w procesie innowacji pacjentów i komercjalizacji ich innowacji.

Webinar odbywa się w ramach projektu "Opracowanie nowoczesnego modelu zarządzania pacjentem w stanie zagrożenia życia w oparciu o samouczącą się algorytmizację procesów decyzyjnych i analizę danych z procesów terapeutycznych", współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu realizowanego na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa w ramach konkursu nr 10/2019. Jego efektem będzie najnowocześniejszy w Polsce Szpitalny Oddział Ratunkowy, który będzie się mieścić w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

World-Class Universities Alumni Event 2024

Mamy przyjemność ogłosić datę kolejnego spotkania Absolwentów, które odbędzie się, tak jak w ubiegłym roku, również w październiku.

Rynek pracy wielu pokoleń

Jak się na nim sprawnie poruszać z perspektywy pracodawcy i pracownika?

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych programach i wydarzeniach