Webinar z prof. Jamesem Barlow z Imperial College London

Data wydarzenia
28.1.2021
-

Webinar z prof. Jamesem Barlow

Profesor Barlow to jeden z najwybitniejszych ekspertów w zakresie innowacji w sektorze służby zdrowia. Jest profesorem Technology and Innovation Management (Healthcare) w Imperial College Business School oraz członkiem Centre for Health Economics and Policy Innovation. Wcześniej był wieloletnim doradcą organów rządowych w kwestiach innowacji w opiece zdrowotnej zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w instytucjach międzynarodowych. Był również członkiem paneli eksperckich ds. innowacji w opiece zdrowotnej Komisji Europejskiej oraz członkiem m.in. The Royal Society of London for Improving Natural Knowledge, The King's Fund.

Krótki opis sesji:

Major forces are reshaping healthcare through a convergence of technology, organisational and policy trends. Given the mounting demands on health services but increasingly constrained resources, standing still is not an option. Healthcare leaders need to rethink the way services are designed and delivered. Interconnected technological trends - including widespread digital connectivity, growing data and analytical capabilities, and new approaches which focus on empowered patients – may transform healthcare into a new 21st century model. But shifting from where we are today to where we’d like to be is very hard. The talk will explore the key questions that could determine whether health innovation efforts succeed or fail in transforming healthcare. Webinar odbywa się w ramach projektu "Opracowanie nowoczesnego modelu zarządzania pacjentem w stanie zagrożenia życia w oparciu o samouczącą się algorytmizację procesów decyzyjnych i analizę danych z procesów terapeutycznych", współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu realizowanego na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa w ramach konkursu nr 10/2019.

World-Class Universities Alumni Event 2024

Mamy przyjemność ogłosić datę kolejnego spotkania Absolwentów, które odbędzie się, tak jak w ubiegłym roku, również w październiku.

Europejski Kongres Gospodarczy

Queen Hedvig Academy ponownie została Partnerem Instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Kompetencje przyszłości

Jak zdefiniować kompetencje przyszłości? Czy AI jest zagrożeniem czy szansą dla rynku pracy?

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych programach i wydarzeniach