Webinar z Antonio Campos Rubio

Data wydarzenia
19.1.2022
-

Webinar z Antonio Campos Rubio

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej w ramach projektu SORTECH, która odbędzie się 19 stycznia o godzinie 17:00. Prelegentem webinaru będzie Antonio Campos Rubio. Tematem przewodnim prezentacji będzie: "Why healthcare sector needs Lean and process-oriented technology more than ever". Antonio Campos Rubio. Inżynier przemysłowy. Przedsiębiorca technologiczny. Magister Administracji Biznesowej. Praktyk Lean i profesjonalista Lean. Antonio ma ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu, budowie i zarządzaniu szpitalami. Przez ostatnie 8 lat był dyrektorem ds. operacji, lean i wdrażania strategii w kilku publicznych szpitalach i organizacjach opieki zdrowotnej, prowadząc w nich transformację zorientowaną na procesy i lean. Jego obszary zainteresowań to lean healthcare, opieka zdrowotna oparta na wartości, wdrażanie strategii, Business Process Management, eksploracja procesów i inteligentna automatyzacja procesów stosowana w celu osiągnięcia doskonałości operacyjnej, doskonalenia procesów opieki zdrowotnej i projektowania nowych obiektów opieki zdrowotnej. Obecnie jest współzałożycielem i dyrektorem Enaltis, firmy konsultingowej (innowacje w procesach opieki zdrowotnej i inteligentna automatyzacja procesów). Współautor książki "Esencial. Transformando la gestión de las organizaciones sanitarias " (Essential. Transformacja zarządzania organizacjami opieki zdrowotnej) opublikowanej w 2020 roku.

Program konferencji:

17:00-17:05 Rozpoczęcie konferencji

17:05-17:50 "Why healthcare sector needs Lean and process-oriented technology more than ever" Antonio Campos Rubio

17:50- 18:35 Dyskusja prelegenta z ekspertami z Polski

18:35-19:05 Q&A

19:05- Zakończenie

Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Będzie prowadzony w języku angielskim. Dla uczestników spotkania możliwe będzie skorzystanie z tłumaczenia symultanicznego.

Opis webinaru: Peter Drucker, guru zarządzania, powiedział, że szpital jest najbardziej złożoną organizacją ludzką. Zarządzanie całą tą złożonością nie jest łatwym zadaniem. W XX wieku szpitale stały się "katedrami nauki" o bardzo wysokiej reputacji społecznej. Również pracownicy służby zdrowia mają, ogólnie rzecz biorąc, najwyższe kwalifikacje kliniczne i zdrowotne. Ale pacjenci zauważają, że coś jest nie tak, mamy listy oczekujących, wypalonych profesjonalistów, brak koordynacji i komunikacji, problemy z bezpieczeństwem pacjentów, podział jest wrogiem, podział między usługami medycznymi, podział między jednostkami opiekuńczymi i pielęgniarskimi, podział między szpitalami i podstawową opieką zdrowotną, zmienność i brak koordynacji a w nadchodzących latach siły popytu i podaży zwiększą napięcie w systemie opieki zdrowotnej. Zarządzanie procesami i przepływami w opiece zdrowotnej nie jest łatwym zadaniem. Podczas tego webinarium będziemy rozmawiać o nauce innowacji procesowych i doskonałości operacyjnej. Omówimy, w jaki sposób możemy zastosować najbardziej innowacyjne i nowoczesne metodologie zarządzania w celu ciągłego doskonalenia. Oprzemy się na Lean Healthcare, Design Thinking i Value Based Healthcare, aby w prosty sposób i prostym językiem przeanalizować wartość, przepływ, bezpieczeństwo i doświadczenie pacjenta. Omówimy technologie związane z automatyzacją i usprawnianiem procesów.  Omówimy, w jaki sposób możemy poprawić system poprzez redefinicję i poprawę procesów opieki w kierunku lepszych wyników klinicznych, doświadczeń pacjentów i profesjonalistów, czyniąc to w sposób zrównoważony. To jest to, co nazywamy "Potrójnym celem".

Webinar odbywa się w ramach projektu "Opracowanie nowoczesnego modelu zarządzania pacjentem w stanie zagrożenia życia w oparciu o samouczącą się algorytmizację procesów decyzyjnych i analizę danych z procesów terapeutycznych", współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu realizowanego na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa w ramach konkursu nr 10/2019. Jego efektem będzie najnowocześniejszy w Polsce Szpitalny Oddział Ratunkowy, który będzie się mieścić w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

World-Class Universities Alumni Event 2024

Mamy przyjemność ogłosić datę kolejnego spotkania Absolwentów, które odbędzie się, tak jak w ubiegłym roku, również w październiku.

Europejski Kongres Gospodarczy

Queen Hedvig Academy ponownie została Partnerem Instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych programach i wydarzeniach

Heading

Data wydarzenia
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.

Heading 1

Heading 2

Heading 3

Heading 4

Heading 5
Heading 6

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

Block quote

Ordered list

  1. Item 1
  2. Item 2
  3. Item 3

Unordered list

  • Item A
  • Item B
  • Item C

Text link

Bold text

Emphasis

Superscript

Subscript

No items found.

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych programach i wydarzeniach