Webinar z Adelaida Zabalegui

Data wydarzenia
28.2.2022
-

Webinar z Adelaida Zabalegui

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej w ramach projektu SORTECH, która odbędzie się  28 lutego o godzinie 17:00. Prelegentem webinaru będzie Adelaida Zabalegui. Tematem przewodnim prezentacji będzie: „Scope of practice and impact of Advanced Practice Nursing (APN)". Adelaida Zabalegui jest pielęgniarką od 1982 r. (Hiszpania), magistrem i doktorem pielęgniarstwa na Uniwersytecie Nowojorskim (1997), stypendystką hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia. Asystentka Dyrektora ds. Pielęgniarstwa w Szpitalu Bellevue w Nowym Jorku. Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Prodziekan Szkoły Medycznej i Nauk o Zdrowiu (Universitat Internacional de Catalunya). Naczelna pielęgniarka, a obecnie Wicedyrektor ds. Pielęgniarstwa w Szpitalu Clínic w Barcelonie oraz profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Barcelońskim. Profesor zwyczajny i zaawansowany badacz w dziedzinie opieki nad osobami starszymi, 300 publikacji, kierownik 21 prac doktorskich, redaktor hiszpańskiej wersji czasopisma "Nursing". Członek zarządów: Europejskiej Akademii Nauk Pielęgniarskich i kampanii Nursing Now (przedstawiciel europejski).

Program konferencji:

17:00-17:05 Rozpoczęcie konferencji

17:05-17:50 „Scope of practice and impact of Advanced Practice Nursing (APN)" Adelaida Zabalegui

17:50- 18:35 Dyskusja prelegenta z ekspertami z Polski

18:35-19:05 Q&A

19:05- Zakończenie

Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Będzie prowadzony w języku angielskim. Dla uczestników spotkania możliwe będzie skorzystanie z tłumaczenia symultanicznego.

Opis webinaru: Role zaawansowanej praktyki pielęgniarskiej są odpowiedzią na aktualne potrzeby opieki zdrowotnej i pacjentów. Adelaida Zabalegui w swojej prezentacji przedstawi rolę APN, zakres praktyki oraz ich wpływ na opiekę zdrowotną. Przedstawione zostaną wyniki 10 lat rozwoju i wdrażania APN w Katalonii: charakterystyka i liczba APN na wszystkich poziomach i obszarach opieki zdrowotnej w Katalonii, opinie członków zespołu opieki zdrowotnej (pielęgniarek, lekarzy i menedżerów) na temat ich działalności klinicznej. Rozmowa i refleksja przyczynią się do wyjaśnienia ról pielęgniarstwa zaawansowanej praktyki i zidentyfikowania elementów niezbędnych do promowania APN w celu poprawy opieki nad pacjentem. Webinar odbywa się w ramach projektu "Opracowanie nowoczesnego modelu zarządzania pacjentem w stanie zagrożenia życia w oparciu o samouczącą się algorytmizację procesów decyzyjnych i analizę danych z procesów terapeutycznych", współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu realizowanego na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa w ramach konkursu nr 10/2019. Jego efektem będzie najnowocześniejszy w Polsce Szpitalny Oddział Ratunkowy, który będzie się mieścić w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

World-Class Universities Alumni Event 2024

Mamy przyjemność ogłosić datę kolejnego spotkania Absolwentów, które odbędzie się, tak jak w ubiegłym roku, również w październiku.

Europejski Kongres Gospodarczy

Queen Hedvig Academy ponownie została Partnerem Instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych programach i wydarzeniach

Heading

Data wydarzenia
This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.

Heading 1

Heading 2

Heading 3

Heading 4

Heading 5
Heading 6

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

Block quote

Ordered list

  1. Item 1
  2. Item 2
  3. Item 3

Unordered list

  • Item A
  • Item B
  • Item C

Text link

Bold text

Emphasis

Superscript

Subscript

No items found.

Newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych programach i wydarzeniach