Steve Ciesinski

Advisor, Board Member, Investor, Lecturer

Dolina Krzemowa rozwija się dzięki wymianie pomysłów. Ludzie muszą zapomnieć o obawie, że ktoś może ukraść nasz pomysł. W Dolinie mówi się, że pomysły są tanie i liczy się wykonanie i rzeczywiście tak jest. Oczywiście pomysły są ważne, ale jeśli pomyślisz o największych innowacjach na przestrzeni lat, wiele z nich wywodzi się z pomysłów, które pierwotnie należały do innych, a oni nie mieli odwagi albo środków aby je wdrożyć" – mówi Steve Ciesinski.

 

Steve Ciesinski przez wiele lat pełnił funkcje prezesa SRI International, wiodącego centrum badawczo-rozwojowego z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii. W SRI powstało tysiące przełomowych wynalazków technologicznych, w tym mysz komputerowa, asystent głosowy SIRI, czy SHAKEY – pierwszy robot, który potrafił "myśleć" samodzielnie.  Steve  Ciesinski obecnie zarządza własnym funduszem private venture, współpracuje z wieloma międzynarodowymi funduszami venture capital i wykłada w Graduate School of Business na Uniwersytecie Stanforda. Od 1995 roku zasiada w Radzie ds. Ochrony Środowiska Yosemite Park.

 

Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze między innymi w firmie Applied Materials, pioniera w dziedzinie zaawansowanych technologii przemysłowych, czy  Resumix, który stworzył pierwszą aplikację do zarządzania kapitałem ludzkim w oparciu o sztuczną inteligencję.

Steve Ciesinski współpracuje z Queen Hedvig Academy od wielu lat, gdzie prowadzi kursy i programy dla kadry zarządzającej najwyższego szczebla. Ogromnym sukcesem była pierwsza edycja programu „Advanced Investment Program -How do they do it in Silicon Valley?" realizowanego w Kalifornii, podczas którego Steve dzielił  się doświadczeniem -  jak tworzyć przedsięwzięcia o wysokim potencjale. Steve wierzy, że innowacje napędzają tworzenie miejsc pracy, wzrost gospodarczy i dobro społeczne.  Program otrzymał świetne opinie od absolwentów i jedne z najwyższych ocen wśród profesjonalnych programów skierowanych do menedżerów odpowiedzialnych za utrzymanie i rozwój wielkich firm.